top of page
logo.png
Screenshot 2019-02-21 at 11.45.07.png

#zobaczJAK

produkuje sie jeansy nieetycznie

,

Często jest tak, że jeansy, które są nam już zwyczajnie niepotrzebne, lądują na dnie szafy i leżą tam przez długi okres, dopóki się ich nie pozbędziemy. A przecież jest to materiał niezwykle trwały, który w łatwy sposób można naprawiać i przerabiać. Nawet z tych całkowicie zniszczonych i potarganych jeansów można wykreować coś zupełnie nowego.

A czy zastanawiałeś się kiedyś, jak powstają jeansy?

j4bw 3.png

Co roku, wytwarzanych jest 2 miliardy par nowych jeansów. Do produkcji jednej pary potrzeba aż 7000 litrów wody, często stosowane są toksyczne chemikalia, które przenikają do gleby i okolicznych rzek. W fabrykach często są łamane podstawowe zasady BHP, zwłaszcza przy procesie starzenia jeansów , przez co pracownicy są narażeni na poważne problemy zdrowotne, lub wręcz śmierć.

1/4

DZIĘKI TEJ AKCJI MAMY SZANSĘ PRZETWORZYĆ WTÓRNIE PRZYNAJMNIEJ CZĘŚCI JEANSÓW, KTÓRE BYŁY JUŻ NIEUŻYWANE. W KOŃCU KAŻDY Z NAS MA PRZYNAJMNIEJ JEDNĄ PARĘ W SZAFIE. CHCEMY PRZY OKAZJI TEŻ POKAZAĆ PROBLEMY ZWIĄZANE Z PRODUKCJĄ JEANSÓW. POKAZALIŚMY, ŻE PRODUKCJA JEANSÓW MOŻE BYĆ PROWADZONA NIEODPOWIEDZIALNIE, A TERAZ... 

#zobaczJAK

trashka5.jpg
WSPÓŁPRACUJĄCY Z NAMI RZEMIEŚLNICY PRZERABIAJĄ STARE JEANSY NA ZUPEŁNIE NOW PRODUKTY
ZOBACZ
bottom of page