top of page
logo.png
Screenshot 2019-02-21 at 11.45.07.png

#zobaczJAK

przetwarzamy jeansy

Proces przetwarzania jeansów jest kilkuetapowy. Najpierw wszystkie jeansy trzeba oczyścić - uprać. Później trzeba jeansy przejrzeć i posortować, w zależności od koloru, składu, możliwych zastosowań. Z dużych, męskich spodni można uzyskać duże kawałki jeansu, idealne np. na plecak. Kieszenie ze spodni świetnie sprawdzają się jako kieszonki w recyklingowych torbach. Możliwości jest całe mnóstwo. Pierwsze gotowe produkty, będziemy pokazywać Wam na naszym profilu facebookowym, a już teraz zaprezentujemy tych, którzy wytwarzają z jeansów prawdziwe cuda.

j4bw 3.png
trashka5.jpg
trashkakoko.jpg

Magda z firmy TRASHKI jest z nami już od 2 lat. Na co dzień zajmuje się upcyclingiem, szyciem toreb i innych akcesoriów z materiałów pochodzących z odzysku: banerów reklamowych, dętek rowerowych, flag, poduszek i wszelkich odzyskanych tekstyliów. W ramach naszej akcji Magda przygotowuję plecaki inspirowane workiem żeglarskim i pufę.

Większość działań życiowych Joli od czasu studiów zorientowana jest wokół działań kreatywnych. Skończyła studia na dwóch kierunkach: projektowanie mody i grafika. Później była produkcja filmowa, współtworzenie marki odzieżowej i social media marketing. Rękodzieło to pasja Joli, dla nas więc przygotuje kosze wyplecione techniką szydełkową z jeansowej przędzy

kosz.jpg
jojakoko.jpg
frania.jpg

Sami oczywiście nie pierzemy jeansów, które do nas trafiają. Zajmuje sie tym FraniaCafe - czyli samoobsługowa pralnia krakowska, w której oprócz prania, można jeszcze wypić pyszną kawę. 

FIRM I PRZYJACIÓŁ, KTÓRZY POMAGAJĄ NAM W ORGANIZOWANIU AKCJI MAMY JESZCZE WIELU - MARUNA, FUNDACJA EKOMINI I INNYCH. ONI JUŻ SĄ ZNAMI, A ZATEM...

#zobaczJAK

kokozaangazowanie.jpg
MOŻNA ZAANGAŻOWAĆ SIĘ W TĄ AKCJĘ
bottom of page